Souhrn událostí uplynulého dne 22. 6. 2022

Velká Británie představila novou legislativu pro geneticky modifikované produkty

Ministerstvo životního prostředí, výživy a venkova (DEFRA) Velké Británie oznámilo zavedení nové legislativy pro geneticky modifikované (GM) produkty. Mělo by tak dojít k omezení zbytečné byrokracie spojené s editací genů a usnadnění zisku odolnějších, výživnějších a produktivnějších plodin.

Metodický pokyn pro jednotné posuzování využití modřínu opadavého a douglasky tisolisté v návrzích lesních hospodářských plánů

V návaznosti na nabytí účinnosti zákona č. 364/2021 Sb., kterým se mění některé zákony v souvislosti s implementací předpisů Evropské unie v oblasti invazních nepůvodních druhů, Ministerstvo zemědělství vydává metodický pokyn pro jednotné posuzování využití modřínu opadavého a douglasky tisolisté

Americký nejvyšší soud zamítl odvolání firmy Bayer v kauze herbicidu Roundup

Americký nejvyšší soud dnes zamítl odvolání německé firmy Bayer v procesu týkajícího se škodlivosti herbicidu Roundup na lidské zdraví. Zůstává tak v platnosti odškodné 25 milionů dolarů (585 milionů korun) pro Kaliforňana Edwina Hardemana, který firmu zažaloval za to, že mu herbicid způsobil rakovinu.

Zalesnění v loňském roce: Nový rekord

Rekordní a úspěšná. Tak lze dle Ministerstva zemědělství označit loňskou obnovu lesa po rozsáhlých kalamitách. Obnoveno bylo téměř 50 tisíc hektarů, jde o dosud nejvyšší hodnotu v novodobě historii České republiky. Třetí rok po sobě převažovala plocha zalesněná listnatými dřevinami.

 

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info