Agris.cz - agrární portál

Rusko podle gubernátora Luhanské oblasti ukradlo milion tun obilí

13. 9. 2022 | ceskenoviny.cz

Rusko ukradlo z ukrajinské Luhanské oblasti více než milion tun obilí. Prohlásil to dnes gubernátor tohoto regionu Serhij Hajdaj.

Akcionáři nedostali zaplaceno a v Luhanské oblasti zabírají jejich pozemky. Okupanti ukradli více než milion tun obilí, napsal Hajdaj na síti telegram.

V srpnu Hajdaj uváděl, že Rusko vyvezlo z Luhanské oblasti do Ruska 200.000 tun obilovin. Zemědělci hospodařící na Rusy zabraném území podle jeho tehdejšího vyjádření uváděli, že situace v zemědělství se blíží katastrofě. Obvinil Rusy, že z některých regionů odvezli nové vybavení a že pěstitelé nemají čím obdělávat a sklízet.

Zástupkyně ředitele zemědělského úřadu v Luhanské oblasti Ljubov Bezkorovajnová v srpnu řekla, že se letos očekává "největší úroda za mnoho let" a že by měla sklizeň převýšit tu rekordní loňskou.

OSN a Turecko v červenci zprostředkovaly dohodu o exportu milionů tun zemědělských produktů z ukrajinských přístavů. Náměstek ruského ministra zahraničí Andrej Ruděnko v pátek prohlásil, že se dohoda neprovádí správně. Prezident Vladimir Putin dohodu označil tento týden za podvod na chudých zemích, protože většina obilí podle něj míří do Evropské unie.

Autor: ČTK


Zdroj: ceskenoviny.cz, 13. 9. 2022

© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 29.11.2023 03:19