Agris.cz - agrární portál

16. - 22.9. 2023 Evropský týden mobility 2023

13. 6. 2023 | Ministerstvo životního prostředí

EVROPSKÝTÝDENMOBILITY (ETM) je vlajková kampaň Evropské komise, která se každoročně koná v termínu 16.–22. září. Cílem je zvýšit povědomí občanů o udržitelné mobilitě, upozornit na problémy v dopravě a hledat řešení šetrná ke klimatu a životnímu prostředí. ETM je ideální příležitostí pro obyvatele cíleně vyzkoušet alternativní způsoby dopravy a užít si výsady městského prostředí bez automobilů.

Do ETM se tradičně zapojují obce, důležitou součástí jsou ale také občané, iniciativy a neziskové organizace. Vítané jsou všechny aktivity na podporu veřejné dopravy, chůze, cyklistiky i dalších forem aktivní a udržitelné městské mobility. Může jít o organizované pěší procházky nebo cyklojízdy městem, akce a hry uspořádané v ulicích či vzdělávací workshopy.

EVROPSKÝTÝDENMOBILITY 2023: Neplýtvej energií: Kombinuj a jeď!

Pořadatelé vyzývají k akci sloganem „Kombinuj a jeď!“, který zůstává stejný jako v předchozím ročníku. Tématem letošní kampaně je pak „Neplýtvej energii!“, což je zejména v souvislosti s probíhající energetickou krizí velmi aktuální téma. Představeny budou návrhy opatření, která nám pomohou energií zbytečně neplýtvat, a to za využití různých forem udržitelné dopravy.

Registrace obcí

S akcemi na podporu udržitelné mobility se může připojit jakákoliv obec. Registrace do ETM je pro všechny zdarma a nevyplývají z ní žádné další povinnosti. Díky oficiální registraci získají účastníci přístup k užitečným materiálům, ze kterých mohou čerpat inspiraci. Město či obec získá navíc pozitivní publicitu.

Registraci do Evropského týdne mobility 2023 v češtině najdete na tomto odkazu.

Aktuální informace a grafické materiály jsou k nalezení na webu Ministerstva životního prostředí.

V případě dotazů kontaktujte národní koordinátorku kampaně: Dominica.Tchaou@mzp.cz


Zdroj: Ministerstvo životního prostředí, 13. 6. 2023

© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 29.02.2024 20:36