Souhrn událostí uplynulého dne 18.9.2023

O glyfosátu by se mělo rozhodnout na základě vědeckých argumentů

I vzhledem k tomu, že v prosinci letošního roku končí v EU možnost používat v zemědělství glyfosát, což je nejčastěji využívaná látka k hubení plevelů, schyluje se na úrovni EU k velké bitvě týkající se buď úplného zákazu této látky, nebo dalšího povolení k jejímu využití.

Do ukrajinských černomořských přístavů připluly pro obilí první dvě lodě

Do ukrajinských černomořských přístavů dopluly pro obilí dvě nákladní lodě, napsal dnes server Interfax-Ukrajina. Jsou to první plavidla, která do přístavů v Oděské oblasti vplula od začátku ruské invaze na Ukrajinu, aniž při tom využila koridor ustanovený takzvanými obilnými dohodami.

Sklizeň brambor bude slabá. Některé farmy nabízejí samosběr

Na Vysočině začíná sklizeň brambor. Podle Českého bramborářského svazu ale bude spíš slabší. Důvodem je letošní počasí – chladné a mokré jaro i suché léto. I letos některé farmy nabízejí i samosběr, zájem je velký.

Vinařství na Litoměřicku letos počítá s dobrou úrodou, zatím sklízí na burčák

Ve Velkých Žernosekách na Litoměřicku začali vinaři se sklizní vína na burčák. Za rok vyprodukují zhruba 2000 až 3000 litrů částečně zkvašeného moštu. Ještě před týdnem neměly hrozny dostatečnou cukernatost, k jejímu zvýšení pomohlo teplé počasí.

 

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.

 

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info