Agris.cz - agrární portál

Zlínský kraj loni podpořil stovku včelařů, rozdělil mezi ně přes 1,1 mil. Kč

15. 2. 2024 | ČTK

Zlínský kraj loni podpořil stovku včelařů. Rozdělil mezi ně přes 1,1 milionu korun. O finanční příspěvek na nákup úlů, rámků a dalšího potřebného vybavení mohou včelaři požádat také letos, příjem žádostí začal v pondělí a potrvá do 8. března, sdělila dnes mluvčí hejtmanství Soňa Ličková.

"Kraj má na podporu včelařů v letošním roce rezervovanou částku 1,2 milionu korun, žádat mohou o příspěvek ve výši pět až dvanáct tisíc korun," uvedla náměstkyně hejtmana Hana Ančincová (Piráti).

Zlínský kraj loni v červenci umístil tři včelí úly v zahradě zlínské Čiperovy vily. Včely opylovávají nedaleký sad a zahrádkářskou osadu. "Zajímavostí je webkamera nainstalovaná do jednoho z úlů, která mimo zimní klidové období živě přenáší obraz dění ve hmyzím společenství. Video mohou využít například učitelé jako výukovou pomůcku v hodinách biologie," uvedla mluvčí.


Zdroj: ČTK, 15. 2. 2024

© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 20.05.2024 04:51