Agris.cz - agrární portál

Švýcarský výrobce čokolády Barry Callebaut se chystá zrušit 2500 pracovních míst

28. 2. 2024 | ČTK

Švýcarský výrobce čokolády Barry Callebaut se chystá během příštích 18 měsíců zrušit kolem 2500 pracovních míst, což odpovídá téměř pětině jeho celkové pracovní síly. V rozhovoru s německým listem Handelsblatt to uvedl šéf podniku Peter Feld.

Společnost Barry Callebaut je podle listu Handelsblatt největším producentem čokolády na světě. Firma působí jako dodavatel výrobců čokoládových produktů, takže jako značka není příliš známá, napsala agentura DPA.

Firma Barry Callebaut se nyní potýká s vysokými cenami kakaa a snaží se zefektivnit své aktivity. "Cílem je zjednodušení aktivit a odstranění duplicitních činností a neefektivních součástí," uvedl Feld, který se postavil do čela podniku loni v dubnu.

Předchozí vedení podle Felda nebylo dostatečně důsledné při realizování reforem. "V minulosti se zanedbávalo pravidelné přezkoumávání toho, zda jsme stále správně nastaveni pro budoucnost," uvedl Feld. Upozornil, že kromě snižování počtu zaměstnanců firma nyní hodlá investovat půl miliardy švýcarských franků (přes 13 miliard Kč) do rozvoje svých základních aktivit.


Zdroj: ČTK, 28. 2. 2024

© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 20.05.2024 05:02