Agris.cz - agrární portál

Rozhlednu v Orlických horách v létě zrekonstruují Lesy České republiky

28. 5. 2024 | Lesy České republiky, s. p.

Hradec Králové, 28. května 2024 – Sedmnáctimetrovou dřevěnou rozhlednu sv. Anny postavenou 991 metrů nad mořem na Anenském vrchu v Orlických horách čeká letos v létě kompletní rekonstrukce za 1,1 milion korun. Od 3. června se kvůli bezpečnosti při stavbě uzavře i přístupová cesta.

„Nosné modřínové sloupy napadl dřevokazný hmyz a hniloba. Proto je musíme ve všech podlažích vyměnit. Žárově se pozinkují i ocelové konstrukce. Veškeré stavební a konstrukční prvky zachováme, včetně původního vzhledu rozhledny,“ řekl Karel Fišer, oblastní ředitel Lesů ČR pro východní Čechy.

Kvůli bezpečnosti se 3. června uzavře i přístupová cesta k rozhledně, a to od rozcestníku “Anenský vrch, vyhlídka, odbočka“ – Ruční měření • Mapy.cz„Tabule s informacemi umístíme v obou směrech,“ dodal Fišer s tím, že žádné další omezení na turistických trasách v okolí spojené se stavbou není.  

Celoročně volně přístupná rozhledna na Anenském vrchu se otevře výletníkům až po kolaudaci, s níž se počítá na přelomu srpna a září.

Kontakt: Eva Jouklová – tisková mluvčí; Lesy ČR, s.p.; +420 725 257 900; eva.jouklova@lesycr.cz


Zdroj: Lesy České republiky, s. p., 28. 5. 2024

© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 16.07.2024 22:51