Souhrn událostí uplynulého dne 23.9.2024
24. 9. 2024 | Agris
Pozor na nebezpečné maso. Kontroly odhalily závadná kuřecí prsa i tuňáka
Státní veterinární správa (SVS) varuje před mraženým tuňákem, kterého prodával obchodní řetězec Makro. Pro zákazníky byla nebezpečná i kuřecí prsa, která měl v nabídce obchod ZEMAN maso – uzeniny v Rokycanech. Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) odhalila, že obsahovala bakterii způsobující salmonelózu.
Skoro každé druhé máslo je v Česku z ciziny
Češi na mléčných výrobcích šetří, ale zároveň se více dováží ze zahraničí. Mohou na tom tratit české mlékárny.
Evropská jablka jsou drahá a je jich málo. Problémy mají i výrobci šťáv
Evropa zažívá nejslabší úrodu jablek za posledních patnáct let. Jejich cena roste, vydatné deště ještě ztěžují práce v sadech na strmých svazích. Pro zemědělce to znamená ztráty, maloobchodníci hledají cestu, jak udržet své prodeje ovoce i šťáv.
Vědci dokončují příručku pro zemědělce přecházející k ekologickému hospodaření
Pro zemědělce, kteří chtějí přejít z konvenčního na ekologické hospodaření, připravují vědci z Mendelovy univerzity a z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR - CzechGlobe příručku. Ještě letos v ní představí metody a přístupy, které umožní dosahovat srovnatelných výnosů, jaké mají pěstitelé v konvenčním zemědělství.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.
Zdroj: Agris, 24. 9. 2024
© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.
Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 14.03.2026 13:49
