28.1.2025 Konference Živá krajina 2025 o regenerativním zemědělství
03.12.2024 | MZe ČR
Ve čtvrtém ročníku konference Živá krajina, která proběhne 28. ledna 2025 v aule ČZU v Praze a online, se odborníci, zemědělci a zájemci o regenerativní praxi tentokrát zaměří na význam zdravé půdy a jejího mikrobiálního života na kvalitu a nutriční hodnotu potravin. Program nabídne nové poznatky o dopadu regenerativních postupů na krajinu, vodní cykly a udržitelné hospodaření. Událost se koná pod záštitou prezidenta České republiky Petra Pavla, ministra zemědělství Marka Výborného a ministra životního prostředí Petra Hladíka. Pořadatelem je Carboneg za podpory evropského programu EIT Food the Regenerative Agriculture Revolution a dalších partnerů.
Konference Živá krajina i letos přivítá inspirativní osobnosti ze světa regenerativního zemědělství. Mezi hlavními hosty vystoupí Dan Kittredge, zakladatel amerického Bionutrient Institute, který se dlouhodobě věnuje výzkumu vlivu půdního života na nutriční hodnotu potravin a jehož inovativní přístup přispívá k měřitelným výsledkům v praxi. Další klíčovou osobností bude David Purdy, zkušený poradce v oblasti regenerativních systémů, který spolupracuje s farmáři po celém světě na obnově půdy a implementaci udržitelných metod hospodaření. Oba zahraniční hosté přinesou unikátní pohledy na budoucnost zemědělství a kvalitu potravin v kontextu regenerativních postupů.
Další články v kategorii
- Burger King v Česku reaguje na rostoucí zájem o rostlinné stravování. Nově ho podporuje s organizací ProVeg (14.01.2025)
- Vinaři se více než počasí obávají nepředvídatelného podnikatelského prostředí. Očekávají bouřlivé diskuze na půdě EU (14.01.2025)
- SVS před Vánoci zkontrolovala přes 600 prodejců kaprů, závadu zjistila u 2,5 procenta z nich (14.01.2025)
- Ministerstvo zemědělství rozšiřuje dotační program Demonstrační farmy o nové téma Metody precizního zemědělství v živočišné výrobě (14.01.2025)
- Na vývoji léčiva proti nervovým otravám spolupracují vědci z Agronomické fakulty, antidotum by mohlo pomoci armádě (14.01.2025)
- Konec jednorázových obalů v EU. Do pěti let mají zmizet minikečupy, cukr i smetánky (14.01.2025)
- Ochranu původu zboží bude nově zajišťovat pouze EU (14.01.2025)
- Co je SLAK a jak se projevuje a přenáší (14.01.2025)
- Nový plán EU: Hospody by měly nalévat levnou kohoutkovou vodu (14.01.2025)
- Až 70 procentům vinařů v ČR loni klesly příjmy, úroda byla nižší, ale kvalitní (14.01.2025)