Agris.cz - agrární portál

Fencl hovořil s německou ministryní o ochraně podzemních vod

6. 10. 1998 | ČTK

Fencl hovoril s nemeckou ministryní o ochrane podzemních vod

PRAHA 6.ríjna (CTK) - Lesní hospodárství, ochrana podzemních vod a príhranicní spolupráce byly hlavními námety dnešního setkání ministra zemedelství CR Jana Fencla s ministryní Spolkové zeme Badenska Würtenberska Gerdi Staiblinovou. CTK o tom dnes informovala tisková mluvcí ministerstva zemedelství Marcela Dvoráková.

Ministryne Staiblinová hovorila o programu své zeme na ochranu podzemních vod, jehož cílem je snížit narustající množství nitrátu ve vodách. Tento programu uznává a také financne podporuje Evropská unie. Staiblinová nabídla v této oblasti pomoc CR a soucasne upozornila na programy Unie zamerené na ochranu životního prostredí. Tyto programy jsou silne financne podporovány a mohly by se stát i financní podporou našich zemedelcu.

Ministr Fencl privítal nabízenou pomoc a konstatoval, že cílem CR je vstup do EU a v souvislosti s tím jsou všechny podobné nabídky pomoci ci rady žádoucí.

Nemecké strana pri setkání také nabídla spolupráci na poli agroturistiky, vzdelávání a lesního hospodárství. Podle Dvorákové bude v letech 1999 až 2000 rozpracován projekt EU na podporu kvalitativních a bezpecnostních standardu lesní práce pro odborné lesnické školy v CR.

Oldrich Pribík mha


Zdroj: ČTK, 6. 10. 1998

© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 29.11.2023 13:20