Agris.cz - agrární portál

Jednání s EU o dovozech vepřového odložena na příští týden

13. 11. 1998 | ČTK

Jednání s EU o dovozech veprového odložena na príští týden

PRAHA 13.listopadu (CTK) - Jednání o zastavení subvencovaných dovozu veprového masa do Ceské republiky z Evropské unie se uskutecní v prubehu príštího týdne. Na dotaz CTK to dnes rekla tisková mluvcí Ministerstva zemedelství CR Marcela Dvoráková s tím, že puvodne mely být podle EU technické konzultace zahájeny do dnešního dne. Presný termín konzultací však neuvedla.

Podle Dvorákové není vylouceno, že se konzultace uskutecní ješte pred stredecním jednáním vlády. Jak rekla, délka trvání technických konzultací s EU bývá ruzná, a v nekterých prípadech mohou probehnout v jediném dni. Jednání se mají konat na základe nóty, kterou MZe poslalo prostrednictvím ministerstva zahranicních vecí Rade pridružení CR a EU, a v níž ji informuje o závažném poškození tuzemských producentu veprového masa v dusledku subvencovaných dovozu.

Podle svého posledního vyjádrení ministr zemedelství CR Jan Fencl predpokládá, že EU bude ochotna akceptovat odbourání exportní subvence na veprové maso, protože poškození ceských zemedelcu je prokazatelné. V prípade, že by jednání s EU nevedla k zastavení soucasných dovozu, pak hodlá ministr predložit na nejbližším jednání vlády návrh rešení, které by zjednalo nápravu.

Oldrich Pribík mha


Zdroj: ČTK, 13. 11. 1998

© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 17.04.2024 02:42