Agris.cz - agrární portál

Jihočeské mlékárny prý chtějí zemědělcům za mléko platit máslem

4. 12. 1998 | ČTK

Jihoceské mlékárny prý chtejí zemedelcum za mléko platit máslem

PRAHA 4.prosince (CTK) - Platit zemedelcum za dodané mléko v naturáliích, napríklad máslem a dalšími výrobky, chtejí Jihoceské mlékárny (JCM). Napsalo to dnešní Právo s tím, že to JCM již navrhly svým odberatelum. Podobný úmysl podle listu projevily i nekteré další mlékárny. Mluvcí JCM Dana Marková Právu rekla, že platby v naturáliích byly míneny tak, že by pricházely v úvahu pouze tehdy, že by si to dodavatelé sami práli.

JCM snížil od poloviny ríjna výkupní ceny za mléko o 50 haléru za litr, pripomíná list. Duvodem byl fakt, že mlékárny utratily zdroje na subvencovaný vývoz prebytku mléka, které jim k tomuto úcelu poskytuje Státní fond tržní regulace. Bez techto podpor jsou máslo a sušené mléko ve svete neprodejné, podotýká list.

Generální reditel JCM Milan Teplý v Právu míní, že by stát mel jasne stanovit požadavky na objem produkce mléka pro príští rok vcetne exportu, aby mlékárny mohly uzavrít smlouvy s dodavateli.

"Pokud je pravda, že JCM hodlají cást výkupní ceny za mléko platit v naturáliích, at si stát pripraví sklady, protože i my premýšlíme o placení cásti daní a odvodu v naturáliích," rekl Právu reditel Okresní agrární komory ve Strakonicích Václav Mícka.

aol jd


Zdroj: ČTK, 4. 12. 1998

© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 16.04.2024 22:45