Agris.cz - agrární portál

V maďarských skladech je maso v hodnotě 15 miliard forintů

9. 6. 1998 | Zemědělec

Agrární noviny 9.6.1998

V madarských skladech je maso v hodnote 15 miliard forintu

(ali) - Prevaha nabídky masa nad poptávkou na vnitrním trhu zemí Evropské unie citlive zasahuje i Madarsko. Ministerstvo zemedelství našich bývalých sousedu se proto zvýšením exportních subvencí snaží zbavit zásob, predem urcených na vývoz.

Podle odborných odhadu se na skladech do soucasné doby nahromadilo maso v hodnote 15 miliard forintu (2,31 mld. Kc). Jedná se hlave o veprové, z prevážné vetšiny už zpracované, cenove dražší maso, o které je v dusledku snížení domácí spotreby pomerne malý zájem na madarském trhu.

Jedno z posledních rozhodnutí odstupující socialistické vlády Gyula Horna znamenalo zvýšení objemu prostredku urcených na podporu exportu masa. Ministerstvo zemedelství ješte v dubnu rozhodlo o zvýšení vývozních subvencí o 1,3 miliardy forintu. A práve nekolik dní pred druhým kolem parlamentních voleb resort rozhodl o navýšení objemu o dalších 500 miliónu forintu.

Na základe tohoto prijatého opatrení mohou producenti obdržet až dvojnásobek nynejší sumy, tedy 24 forintu za kilogram vyvezeného veprového v kategorii E, U a R. Za vývoz živých zvírat dostanou 30 forintu/kg.


Zdroj: Zemědělec, 9. 6. 1998

© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 04.12.2022 15:11