Agris.cz - agrární portál

Bernard utržil více, ztrátu snížil

12. 2. 1999 | Hospodářské noviny

HN - 12.2.1999

Bernard utržil více, ztrátu snížil

Praha (tok) - Pivovaru Bernard Humpolec se v lonském roce podarilo zvýšit tržby o více než 12 procent na 113,2 miliónu korun. Podniku rovnež snížil predlonskou ztrátu 8,3 miliónu korun na 4,8 miliónu. "U provozního hospodárského výsledku jsme zaznamenali zásadní obrat a zisk cinil více než 2,5 miliónu," rekl vcera jeden z majitelu pivovaru Stanislav Bernard. Hlavními duvody nadále ztrátového hospodarení byly podle nej vysoké odpisy a masívní výdaje pivovaru do gastronomie. "To nám umožnilo zvýšit prodej o osm procent. Letos ale již ocekáváme mírný zisk," vysvetlil Bernard s tím, že jeho firma zacala tvrde šetrit. "To se však netýká nákladu na suroviny," podotkl.

Humpolecký podnik loni vystavil pres 110 tisíc hektolitru piva, což predstavuje podíl na tuzemském trhu ve výši necelého jednoho procenta. Bernard rovnež cást své produkce vyváží, a to na Slovensko, do Švédska a Nemecka. "Ve Švédsku máme licencní výrobu v nove vybudovaném minipivovaru, ve kterém se varí pivo Bernard pod dohledem našeho sládka," uvedl Bernard.

Podle nej se situace malých pivovaru na ceském trhu stále zhoršuje. "Je to také z duvodu masívního nástupu ultra levných dumpingových piv, jejichž cena je rozhodne pod úrovní výrobních nákladu," postežoval si Bernard. Dodal, že 35 menších pivovaru loni zaznamenalo pokles výstavu o devet procent.


Zdroj: Hospodářské noviny, 12. 2. 1999

© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 20.06.2024 09:56