Spojením 4 řeznických firem vznikl 1 z největších producentů mas

Slovo - 13.11.1997

Spojením ctyr reznických firem vznikl jeden z nejvetších producentu masa

Pod jednotným názvem GONDOR, s.r.o., vzniklo jedno z nejvetších sdružení producentu masných a uzenárských výrobku CR, které by melo ovládnout až desetinu našeho trhu s masnými výrobky. Pod tímto názvem jsou sdruženy ctyri firmy, a to Bilbo, a.s., z Mostu, Pejskar, s.r.o., z Police nad Metují, Schneider, s.r.o., z Plzne a Váhala, s.r.o., z Hustopecí nad Becvou.

Jak se vcera Slovu podarilo zjistit od predsedy spolecností GONDOR Jirího Raina, který je zároven vlastníkem firmy Bilbo, tato spolecnost bude vstupovat nejen do síte velkoprodejen CR, ale i na trhy EU. Všechny ctyri firmy jsou totiž již nyní cekateli na razítko EU, zplnomocnující k vývozní cinnosti.

Nove vzniklá spolecnost GONDOR by mela vyprodukovat denne na 50 tun masných výrobku. Zajímavá je pritom specializace jednotlivých firem - firma Pejskar je naším predním producentem trvanlivých salámu, Bilbo se specializuje na upravená masa a masné výrobky, firmy Váhala a Schneider mají velmi pestrou škálu polotovaru z masa a jemných uzenárských výrobku. Všechny ctyri firmy jsou pokracovateli reznické tradice a jako restituenti navázaly na prerušenou výrobu masa a uzenin svých predku. Zacátky jejich firem sahají vetšinou do let pocátku dvacátého století. Všechny také dobudovávají nové závody na zelené louce a rekonstruují provozy, aby obstály tvrdým normám EU. Jak Slovu rekl další ze clenu spolecenství, Josef Schneider, teší se na náš vstup do EU a tvrdí, že provozovny spolecnosti GONDOR jsou již prakticky na tvrdé podmínky EU pripravené.

Eugenie Línková

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info