Prasata mizí z vepřínů ve velkém

MF - 3.12.1997

Prasata mizí z veprínu ve velkém

Svitavy (dp) - Mezi chovateli prasat na Svitavsku zavládla panika. V okrese zacala rádit skupina, která v noci objíždí vepríny s nákladním autem a krade prasata.

Pred nekolika dny napríklad zmizelo z výkrmny v Javorníku u Svitav osmnáct prasat, minulý týden zase nenašli zemedelci v Lacnove šestnáct chovných prasnic. "Takové lidi bych strílel na míste," rekl rozhorcene jeden z okradených zemedelcu.

"Zlodeji prijedou v noci k farme, odstraní zámky i mríže a naženou prasata do auta," rekl mluvcí svitavské policie Martin Jansa. "Nikdo zatím nic nevidel. Když lidé prijdou ráno do práce, nekterá prasata chybejí, jiná mají krvavé rány po tele, jak se je zlodeji snažili klacky dostrkat do nákladáku," uvedl mluvcí.

Místopredseda družstva v Opatovci Vítezslav Kopecký, který prišel už o šestnáct prasat, si postežoval, že se proti krádežím nemuže bránit. "Snažíme se zajistit ozbrojenou ostrahu, ale je to jen krátkodobé opatrení, nemužeme si ji dovolit platit stále," tvrdí.

Policie pripouští, že v okrese zacala rádit dobre organizovaná skupina. "Tak velké množství zvírat nemuže nikdo zabíjet doma, ale musejí je vozit na jatka. Bojíme se, že to bude pokracovat," rekl Jansa.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info