Zemědělci by měli revidovat pojistné smlouvy
29. 1. 2001 | Agris
Zemědělci by měli přehodnotit již uzavřené všeobecné pojistné podmínky zemědělských rizik tak, aby mohli získat kompenzace za případné výskyty nemoci šílených krav. V rozhovoru pro Agris to uvedl ředitel úseku zemědělského pojištění ČSOB Pojišťovny Jiří Sychra.
BSE - nemoc šílených krav podle jeho údajů ČSOB Pojišťovna pojišťuje, stejně jako například Česká pojišťovna a zřejmě i pojišťovna Generalli. To jsou však pravděpodobně jediné pojišťovací ústavy, které s krytím rizik v souvislosti s BSE počítají.
"Hradíme případy výskytu BSE v ohniscích nákazy," upřesnil kompenzaci náhrad BSE Sychra s tím, že toto riziko kryje ČSOB Pojišťovna od 1.1. 1997. Kompenzaci za výskyt BSE ovšem pojišťovna poskytuje pouze v případě, že toto riziko je předmětem uzavřených pojistných smluv, což u všech klientů ČSOB Pojišťovny neplatí. Právě z toho důvodu by si měli prvovýrobci s pojistiteli tyto smlouvy znovu projít.
Zdroj: Agris, 29. 1. 2001
© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.
Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 20.12.2025 15:59
