Coca-Cola loni díky růstu cen zvýšila zisk o 12 procent na 10,7 miliardy USD

Americká nápojová společnost Coca-Cola loni díky růstu cen zvýšila čistý zisk o 12 procent na 10,7 miliardy dolarů (zhruba 251 miliard Kč). Firma to dnes oznámila ve zprávě o výsledcích hospodaření. Tržby zvýšila o šest procent na 45,75 miliardy dolarů.

Za čtvrté čtvrtletí firmě čistý zisk ale o tři procenta klesl a činil 1,97 miliardy dolarů. Čtvrtletní tržby se zvýšily o sedm procent na 10,85 miliardy dolarů, čímž firma překonala odhady trhu.

Analytici podle společnosti LSEG odhadovali, že tržby za čtvrtletí dosáhnou 10,68 miliardy dolarů. Průměrné prodejní ceny Coca-Coly se ve čtvrtém čtvrtletí zvýšily o devět procent.

Konkurenční nápojová společnost PepsiCo minulý týden vykázala poprvé za 14 čtvrtletí pokles tržeb. Firma také předpokládá slabý meziroční růst takzvaných organických tržeb. Ty zpravidla neberou v úvahu nedávné akvizice či odprodej majetku. Jejich slabý růst očekává i Coca-Cola. Odeznívají zároveň příznivé dopady, které má na hospodaření firem zvyšování cen.

Coca-Cola odhaduje, že organické tržby v letošním roce zvýší o šest až sedm procent. Loni zaznamenala 12procentní nárůst.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Podnikání

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info