Palírna U Zeleného stromu loni zvýšila prodej o tři pct a výnosy o 17 pct

Společnost Palírna U Zeleného stromu loni zvýšila své finanční výnosy meziročně o 17 procent na více než miliardu korun a prodej lihovin o tři procenta na 150.000 hektolitrů. ČTK to dnes sdělil předseda představenstva Palírny U Zeleného stromu Pavel Kadlec. Prostějovská likérka podle něj v roce 2023 zvýšila prodej přesto, že tuzemský trh s lihovinami stagnoval.

Loňský růst prodeje a tržeb podle Kadlece souvisí s tím, že Palírna U Zeleného stromu se v posledních letech soustředí na produkci whisky, rumu, vodky, emulzních likérů a ovocných destilátů. "Tam jsme silní, v prodejích vodky a whisky jsme dokonce jedničky na našem trhu. Naší strategií je nebojovat cenou, ale kvalitou a vnímanou hodnotou značek, které vlastníme. Tento přístup se nám dlouhodobě vyplácí," uvedl Kadlec.

Palírna U Zeleného stromu loni 12 procent produkce exportovala. Starou žitnou mysliveckou, pravý rum Heffron nebo Hanáckou vodku vyvážela na čtyři kontinenty. Nejsilnější zastoupení má v Asii, kde cílí na Indii a Čínu. Na druhém místě je z pohledu exportu Evropa. "Velmi silné zastoupení máme na Slovensku, v Maďarsku nebo Rumunsku. Postupně zvyšujeme odběr v Německu, Nizozemsku, Velké Británii, Rakousku nebo v Itálii. Do exportního portfolia nám přibyla také Severní Amerika, tedy Kanada a Mexiko. Intenzivně pracujeme na distribuci do USA. A v neposlední řadě máme zajímavé objemy také v Austrálii," uvedl exportní ředitel Palírny U Zeleného stromu Jan Herget.

Loni prostějovská likérka investovala hlavně do podpory značek svých produktů, letos budou její investice směřovat také do výroby, přičemž převýší 33 milionů korun. Firma zprovozní nový sklad lihu a destilátů, který bude mít kapacitu 210.000 litrů. Nový sklad bude podle Kadlece digitalizovaný, díky čemuž se zefektivní příjem i výdej lihovin. Palírna U Zeleného stromu zároveň pořídí nové nádoby na míchání lihu o objemu 5500 litrů nebo vymrazovací zařízení.

Firma Palírna U Zeleného stromu vznikla v roce 2011 sloučením společností Granette a Starorežná Prostějov. Do jejího výrobního portfolia patří více než sto produktů. V roce 2012 firma dokončila přesun výroby likérů z Ústí nad Labem do Prostějova, kde pět století funguje Palírna U Zeleného stromu.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Podnikání

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info