Zlínský kraj podpoří z nového programu regionální zemědělce,potravináře a vinaře

Zlínský kraj podpoří z nového dotačního programu regionální zemědělce, potravináře a vinaře. V rozpočtu kraje je pro program vyčleněno pět milionů korun. Podpoří se z něj zejména dlouhodobě udržitelný rozvoj zemědělství a tradiční potravinářské výroby v kraji, popularizace práce v zemědělství či využití typických regionálních produktů pro zvýšení návštěvnosti Zlínského kraje, řekla dnes novinářům náměstkyně hejtmana Hana Ančincová (Piráti).

"Chceme tím přispět k uchování a hlavně dalšímu rozvoji regionálního zemědělství a potravinářské výroby ve Zlínském kraji, ke zvýšení naší potravinové soběstačnosti a k rozvoji malých zemědělských a potravinářských firem nabízejících zdravé, kvalitní i cenově dostupné potraviny. Rádi bychom napomohli i ke zvýšení atraktivity Zlínského kraje pro návštěvníky odjinud tím, že podpoříme propojení zemědělství, výroby místních produktů a typických regionálních symbolů," uvedla Ančincová.

Kraj z programu podpoří například vzdělávací a informační akce spojené s ukázkami zemědělské výroby, propagaci zemědělského hospodaření a potravinářské výroby formou publikací, výukových materiálů či videospotů. "Podporováno bude i vytvoření systému využití regionálních potravin pro zásobování škol, zdravotnických a sociálních zařízení i dalších gastronomických provozů. Kraj finančně přispěje i na propagaci práce v zemědělství a potravinářské výroby na školách," uvedla Ančincová.

O dotaci ve výši 50.000 až 250.000 korun budou moci žádat právnické a fyzické osoby podnikající v zemědělství, vinařství a potravinářství, které zaměstnávají méně než 250 lidí. Dotaci mohou získat i komory, zájmová sdružení právnických osob, obce, jejich příspěvkové organizace a svazky obcí, obecně prospěšné společnosti, spolky či školy. Kraj bude přijímat žádosti od 25. března do 19. dubna.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Potravinářství

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info