Kutnohorská čokoláda má tři medaile ze soutěže International Chocolate Awards

Česká rodinná čokoládovna Lidka z Kutné Hory získala dvě bronzové a jednu stříbrnou medaili v evropském kole mezinárodní soutěže výrobců čokolády International Chocolate Awards. Porotci ocenili její tmavou sedmdesátiprocentní čokoládu, kávomléčnou čokoládu a sedmdesátiprocentní čokoládu s griotkou, informovala ČTK majitelka čokoládovny Lada Bartošová.

Oceněné čokolády se prosadily mezi stovkami konkurentů v evropském kole, určeném i pro výrobce z Afriky a Blízkého východu. Mohou se tak opět ucházet o prvenství v celosvětové soutěži, kde kutnohorská čokoládovna v minulém roce získala dvě stříbrné medaile za své mléčné čokolády.

Čokoládovna podle Bartošové posílá výrobky do soutěže často ještě předtím, než jdou do prodeje. "Chceme mít jistotu, že našim návštěvníkům bude čokoláda chutnat. A když uspěje u profesionálních someliérů z celého světa, je to pro nás signál, že jdeme při výrobě správnou cestou," dodala.

Historie značky Lidka sahá do roku 1918, kdy byla v Kutné Hoře založena čokoládovna, jež v době největšího rozmachu zaměstnávala na 500 lidí. Po roce 1948 komunisté továrnu znárodnili a poté byla uzavřena. Pod značkou Lidka ale vyráběly jiné československé čokoládovny až do listopadové revoluce. V roce 2018 výrobu čokolády v Kutné Hoře obnovili manželé Bartošovi. V malé rodinné manufaktuře každý rok zpracují dvě tuny kakaových bobů a vyrobí přes 10.000 tabulek čokolády. Produkce Lidky zahrnuje 24 druhů. Čokoládovna je spojena i s muzeem čokolády Lidka, kde se návštěvníci mohou o historii značky kutnohorských čokolád dozvědět víc.

khj hj

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Potravinářství

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info