Zlínský kraj loni podpořil stovku včelařů, rozdělil mezi ně přes 1,1 mil. Kč

Zlínský kraj loni podpořil stovku včelařů. Rozdělil mezi ně přes 1,1 milionu korun. O finanční příspěvek na nákup úlů, rámků a dalšího potřebného vybavení mohou včelaři požádat také letos, příjem žádostí začal v pondělí a potrvá do 8. března, sdělila dnes mluvčí hejtmanství Soňa Ličková.

"Kraj má na podporu včelařů v letošním roce rezervovanou částku 1,2 milionu korun, žádat mohou o příspěvek ve výši pět až dvanáct tisíc korun," uvedla náměstkyně hejtmana Hana Ančincová (Piráti).

Zlínský kraj loni v červenci umístil tři včelí úly v zahradě zlínské Čiperovy vily. Včely opylovávají nedaleký sad a zahrádkářskou osadu. "Zajímavostí je webkamera nainstalovaná do jednoho z úlů, která mimo zimní klidové období živě přenáší obraz dění ve hmyzím společenství. Video mohou využít například učitelé jako výukovou pomůcku v hodinách biologie," uvedla mluvčí.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Venkov

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info