Blíží se uzávěrky přihlášek do soutěže Farma roku 2024 a programu Pestrá krajina 2024

Nestihli jste se ještě přihlásit do soutěže Asociace soukromého zemědělství ČR Farma roku 2024 a programu Pestrá krajina 2024? Do jejich uzávěrek zbývá již jen několik dní.

Do soutěže Farma roku, která vznikla před 22 lety s cílem ukázat široké zemědělské i nezemědělské veřejnosti, že český sedlák hospodařící na své rodinné farmě může být nejen úspěšným podnikatelem, ale i hrdým a svobodným člověkem pozitivně ovlivňujícím svou obec a region, je možné se přihlásit do 20. května 2024. Více informací o přihlášení a vůbec celé soutěži naleznete ZDE.  

Přihláška_FR_2024.pdf

Do konce měsíce května se můžete přihlásit do sedmého ročníku programu Pestrá krajina. Šanci uspět a být do programu zařazeni mají nejen hospodáři, kteří aktivně ve svém okolí obnovují různé prvky, které se za dlouhá desetiletí z krajiny často vytratily, jako jsou mokřady, remízky či aleje. Naopak do programu se mohou přihlásit i vcelku běžným způsobem hospodařící sedláci, kterým není lhostejný stav jejich pozemků a k ochraně prostředí přispívají i na první pohled méně viditelným způsobem, jako je pěstování méně častých druhů plodin, šetrné nakládání s půdou, dělení půdních bloků či obnova drobných sakrálních staveb. Více informací o přihlášení a celém programu Pestrá krajina naleznete ZDE.  

Přihláška_PK.pdf

Tak neváhejte!

Šárka Gorgoňová a Veronika Jenikovská  

Tisk

Další články v kategorii Zemědělství

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info