Souhrn událostí uplynulého dne – 11. 7. 2013
12. 7. 2013 | Agris
Letošní sklizeň základních obilovin by podle prvního odhadu Českého statistického úřadu měla být o 15,7 procenta vyšší než loni a měla by činit 6,532 milionu tun. Úroda řepky by měla vzrůst o 18,4 procenta na rekordních 1,313 milionu tun.
Rok na pranýři: Potravinový web SZPI sklízí úspěchPortál Potraviny na pranýři, který slaví první rok své existence, už navštívily přes dva miliony uživatelů. Server provozovaný Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí (SZPI) byl též oceněn Křišťálovou lupou za veřejně prospěšnou službu – lidé na něm mohou najít výsledky kontrol potravin a podávat podněty potravinové inspekci.
Počet výrobků s logem Regionální potravina vzrostl o 101 na 374Značku Regionální potravina letos nově získalo 101 výrobků. Počet produktů, které mohou zelené logo nosit, tak vzrostl na 374, vyplývá z údajů, které ČTK poskytl Státní zemědělský intervenční fond (SZIF). Letošní vítěze čtvrtého ročníku soutěže, na základě jejíchž výsledků potravinářské produkty označení získávají, znají již ve všech 13 krajích ČR, v nichž je soutěž vyhlašována.
České krávy mizí často za hranicemiO maso od českých zemědělců je zájem. Ale na tuzemský trh se z něj příliš nedostane. „Tady zpracovatelé kupují hlavně levné maso z ciziny a často i zamražené," shodují se výrobci. „Skot chováme nejen na mléko, ale i na porážku. Odbyt je dobrý. Od obchodníků ale vím, že maso odtud vozí hlavně za hranice."
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.
Zdroj: Agris, 12. 7. 2013
© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.
Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 28.06.2026 07:13
