Souhrn událostí uplynulého dne – 17. 2. 2014
18. 2. 2014 | Agris
Rohlík se šunkou a mrkev od maminky, nebo smažené bramborové lupínky z automatu? Mnoho dětí ve školách ani nemá na výběr – doma zkrátka dostanou peníze na svačinu a samy si vybírají, na čem si pochutnají. Výzkum, který proběhl v brněnských školách, ukázal, že mají zájem především o položky jsou nezdravé nebo pro děti nevhodné, kterých je v automatech dostatek.
ČSÚ: Plochy s ozimou řepkou po letech růstu pokleslyPlochy oseté loni na podzim ozimou řepkou meziročně klesly bezmála o osm procent na 385.594 hektarů. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad. Řepková pole se přitom v posledních letech neustále rozšiřovala. Plochy řepky v posledních letech rostly zejména kvůli jejímu využití při výrobě biosložek přimíchávaných do pohonných hmot.
Problém. Jen pětina farmářů dělá na svémPaní Zdena začátkem 90. let minulého století zdědila kus pole, které její rodina nemohla po čtyři desetiletí užívat. Z rodné vesnice se už dávno odstěhovala a rozhodně se nemínila kvůli několika arům vrátit a pustit se do hospodaření. Jako mnoho dalších vlastníků svůj úděl raději pronajala zemědělskému podniku.
Místo antibiotik česnekové mikroorganismyČeští vědci hledají řešení, jak se bránit proti bakteriím, na které postupem času přestala zabírat antibiotika. Na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze vsadili na chemické roboty vyzbrojené alicinem - účinnou látkou z česneku. Výhodou alicinu je nejen to, že je velice účinný, ale hubí i širokou paletu mikroorganismů.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.
Zdroj: Agris, 18. 2. 2014
© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.
Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 08.05.2026 22:03
