Agris.cz - agrární portál

Souhrn událostí uplynulého dne – 29.2. 2024

1. 3. 2024 | Agris

Tusk nevyloučil dočasné uzavření hranic s Ukrajinou pro obchodní výměnu

Polská vláda jedná s ukrajinskou stranou i o dočasném uzavření společné hranice pro obchodní výměnu, uvedl dnes polský premiér Donald Tusk, který se vyjadřoval k požadavkům polských zemědělců protestujících proti dovozu levného zboží z Ukrajiny.

Německá antimonopolní komise: Na trhu s potravinami je nerovnováha, změny ale neuspěchejme

Po protestech zemědělců se německá vláda snažila svalit vinu na supermarkety. Tamní Antimonopolní komise nyní dospěla k závěru, že nerovnováha na trhu skutečně existuje. Varuje však před unáhlenými politickými rozhodnutími.

Vinaři představili Road mapu pro budoucnost českého vinařství

Během dnešního jednání pracovní skupiny zřízené ministrem zemědělství představili vinaři dokument navrhující postup při řešení aktuálních problémů českého vinařství. Cílem tzv. road mapy je zajištění komplexní revize a systémové reformy v oblasti vinařství a vinohradnictví.

Může být borovice černá v Čechách perspektivní dřevinou?

Jednou z nepůvodních dřevin, s níž máme v České republice dlouhodobé zkušenosti, je borovice černá, která pochází z jižní Evropy. Při použití vhodné provenience vědci považují borovici černou z hlediska lesnického využití za perspektivní dřevinu pro změněné klimatické podmínky v ČR.

Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete zde.


Zdroj: Agris, 1. 3. 2024

© Copyright AGRIS 2003 - Publikování a šíření obsahu agrárního WWW portálu AGRIS je možné (pokud není uvedeno jinak) pouze za podmínky uvedení zdroje v podobě www.agris.cz a data publikace v AGRISu.

Přímá adresa článku:
[http://www.agris.cz/detail.php?id=174169&iSub=518 Vytištěno dne: 19.05.2024 09:59