Bohemia Sekt prodal loni 25,5 milionu láhví
27.01.2010 | Denik.cz
Největší český výrobce vína, Bohemia Sekt, prodal loni 25,5 milionu láhví sektů, vín a lihovin, což bylo meziročně o 500.000 láhví méně.
Skupina loni utržila 1,5 miliardy korun, o rok dříve 1,6 miliardy Kč. Na trhu uplatnila 12 milionů láhví sektů, nejvíce od roku 1999, kdy svět slavil příchod nového milénia, řekl marketingový ředitel Martin Fousek.
Předloni podnik prodal přes 11 milionů láhví sektů. Zisk za rok 2009 zatím skupina nezveřejnila.
Loňský prodej v době krize pokládá firma za velký úspěch. Navíc se opět více odklonila od nejlevnějších kategorií směrem k dražším a kvalitnějším produktům. „Pokles v objemu a tržbách je dán pouze tím, že jsme přestali distribuovat Campari a Cinzano a dále plánovaným poklesem kategorie stolních vín,“ vysvětil Fousek. Po odpočtení Campari a Cinzana v roce 2008 by byl podle něj podnik loni na stejných číslech jako v předloňském roce, navíc při zlepšené struktuře prodejů.
Objem prodaného vína a lihovin skupina nezveřejnila. Podle Fouska ale jakostní odrůdová vína loni „zajímavě rostla“. „Vykázaly zdravý vývoj struktury prodejů, kdy se dařilo zejména jakostním vínům značek Víno Mikulov, Habánské sklepy, Chateau Bzenec a Vinařství Pavlov a značkovým lihovinám ve vyšším cenovém segmentu,“ uvedl Fousek. Například prodeje Pražské vodky meziročně stouply o sedm procent.
Úspěšný internetový prodej
Zákazníci si podle Fouska oblíbili nový sekt Blanc de Noirs, design změnila značka Habánské sklepy a konzumenti Pražské vodky získali její nový druh Premium. Velký úspěch zaznamenal internetový obchod s našimi produkty, www.osobnivinoteka.cz, který zdvojnásobil obrat, uvedl ředitel bez konkrétních objemů.
Skupina loni vyvezla 1,5 milionu láhví vín, meziročně o téměř třetinu více. Nápoje směřovaly hlavně na Slovensko, do Belgie a do Maďarska, v menších objemech do dalších 13 zemí včetně afrických.
Bohemia Sekt, stoprocentně ovládaný německou skupinou Henkell & Söhnlein, se chce nadále profilovat jako významný producent moravských vín a hroznů. Skupina se 270 zaměstnanci loni zpracovala kolem deseti milionů kilogramů hroznů. Menší část získala z 242 hektarů vlastních vinic, zbytek nakoupila od desítek smluvních dodavatelů.
Další články v kategorii
- Duhová pohroma z východu. Italské sady a vinice plení japonský brouk listokaz (03.08.2026)
- Souhrn událostí uplynulých dní – 31.7. – 2.8.2026 (03.08.2026)
- Nebezpečný škůdce stromů na postupu. Polník jasanový objeven 250 km od českých hranic. (02.08.2026)
- Rozsáhlejší zemědělské požáry mohou snížit úrodnost půdy či zvýšit riziko eroze (01.08.2026)
- V paštice z Luhačovic může být botulotoxin. Nejezte ji, varovala hygiena (31.07.2026)
- Vědci z Česka popsali gen, který pomáhá rostlinám zvládat sucho (31.07.2026)
- Letošní Země živitelka se zaměří na inovace, ukáže moderní zemědělské stroje (31.07.2026)
- Senát: Nynější zákon umožňuje střet zájmů při posuzování ekologických vlivů (31.07.2026)
- Letošní sucho už výrazně snížilo průtoky a hladiny nádrží v povodí Moravy a Dyje (31.07.2026)
- Čeští vinaři loni vyprodukovali 619.000 hl vína, meziročně o 169.000 hl více (31.07.2026)

Tweet



