Novým ministrem životního prostředí se stal Jakub Šebesta
22.03.2010 | Ministerstvo životního prostředí
Prezident České republiky Václav Klaus dnes na návrh předsedy vlády Jana Fischera pověřil ministra zemědělství Jakuba Šebestu vedením Ministerstva životního prostředí. Premiér Fischer, který právě uvedl ministra Šebestu slavnostně do funkce při této příležitosti řekl: „Děkuji bývalému ministrovi životního prostředí Janu Dusíkovi za jeho přínosné působení ve vládním týmu. V době blížících se voleb jsem navrhl prezidentu Klausovi logické řešení, aby pověřil ministra zemědělství Jakuba Šebestu také vedením resortu životního prostředí a věřím, že tuto funkci manažersky i odborně úspěšně zvládne.“
„Resorty životního prostředí a zemědělství jsou si svou agendou poměrně blízké a mohu říci, že jsme vždy hledali a nacházeli přijatelný konsensus. V nedávné minulosti šlo například o schválení důležité novely vodního zákona. Při svém krátkém působení na MŽP se budu snažit maximálně využívat zkušeností jeho odborníků a věřím, že naše společná práce bude mít dobré výsledky,“ řekl ministr životního prostředí Jakub Šebesta při příležitosti jeho slavnostního uvedení do nové funkce.
Jan Dusík poděkoval panu premiérovi za možnost pracovat v jeho týmu, přivítal pana ministra Šebestu a popřál mu hodně úspěchů v nové funkci.
Jakub Šebesta se narodil v roce 1948 v Krumvíři. Vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Brně a pracoval ve Státní zemědělské a potravinářské inspekci v Brně, nejprve jako ředitel krajského inspektorátu, od roku 1992 do roku 2009 jako její ústřední ředitel. Od 8. května 2009 je ministrem zemědělství.
Ministr Šebesta je členem správní a vědecké rady Mendelovy univerzity; vědecké rady Veterinární a farmaceutické univerzity; dozorčí rady Výzkumného ústavu veterinárního lékařství; dozorčí rady Vinařského fondu ČR a členem společnosti VINEXPO.
Další články v kategorii
- V paštice z Luhačovic může být botulotoxin. Nejezte ji, varovala hygiena (31.07.2026)
- Vědci z Česka popsali gen, který pomáhá rostlinám zvládat sucho (31.07.2026)
- Letošní Země živitelka se zaměří na inovace, ukáže moderní zemědělské stroje (31.07.2026)
- Senát: Nynější zákon umožňuje střet zájmů při posuzování ekologických vlivů (31.07.2026)
- Letošní sucho už výrazně snížilo průtoky a hladiny nádrží v povodí Moravy a Dyje (31.07.2026)
- Čeští vinaři loni vyprodukovali 619.000 hl vína, meziročně o 169.000 hl více (31.07.2026)
- Varování pro spotřebitele: salmonela v čerstvých krůtích plátcích (31.07.2026)
- Plavební stupeň Děčín vstupuje do nové etapy. Výstavba by mohla začít už v roce 2029 (31.07.2026)
- Ministerstvo chce zvýšit porážky skotu v ČR na 370.000 ročně z loňských 217.000 (31.07.2026)
- V zavřené pobočce KFC chce organizace otevřít muzeum empatie s kuřaty (31.07.2026)

Tweet



