Vozidlo na severu Čech převáželo téměř 70 kg ryb a masných výrobků neznámého původu
05.03.2021 | Potravinářská komora
Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) z Ústeckého kraje ve spolupráci s tamním celním úřadem odhalili na dálnici D8 poblíž Řehlovic v okrese Ústí nad Labem vozidlo převážející potraviny neznámého původu. Dodávka obsahovala téměř 70 kg potravin, konkrétně se jednalo o mořské plody, ryby, plže, hlavonožce a chlazené masné výrobky. Přepravce nepředložil veterinárním inspektorům při kontrole doklady o původu uvedených potravin a rovněž neměl požadovanou registraci pro přepravu živočišných produktů. Vzhledem k tomu že vozidlo nebylo vybaveno mrazícím ani chladícím zařízením, tak zejména u mražených potravin nebyly dodrženy stanovené teploty pro jejich uchovávání a přepravu.
S ohledem na všechna popsaná porušení veterinární inspektoři na místě rozhodli o neškodném odstranění všech přepravovaných živočišných produktů, které na místě znehodnotili obarvením. Ve správním řízení pak přepravci hrozí pokuta až do výše 1 mil. Kč. Již v roce 2019 inspektoři SVS u stejného přepravce zjistili podobná pochybení jako nyní, to znamená, že se jedná o opakovaný prohřešek. V takových případech krajská veterinární správa ukládá přísnější sankci, protože recidiva představuje závažnou přitěžující okolnost.
Petr Vorlíček
tiskový mluvčí SVS
Zdroj: SVS ČR
Další články v kategorii
- Není borovice jako borovice aneb jak požár pomůže s bojem s vetřelcem (12.05.2026)
- Včelstva v Česku přečkala minulou zimu dobře, úhyny klesly na 11 procent (12.05.2026)
- Les po požáru nezačíná od nuly. Obnova může být rychlejší než v odumřelých smrčinách, které ohněm neprošly (12.05.2026)
- Češi za polední menu platí rekordně: průměr už přesáhl 200 korun (12.05.2026)
- Vodňanské rybářské dny nabídnou kulturu i pohled do světa rybářství (12.05.2026)
- Sady Schwarz z Rokycanska přišly vinou čtyř hodin mrazů 30. dubna o půlku úrody (12.05.2026)
- Do Česka se vrátí mráz. Jeden den bude pro zahrádkáře a zemědělce kritický (12.05.2026)
- Kde hrozí setkání s medvědem? Situaci na Slovensku ukazuje nová mapa (12.05.2026)
- Potravinový ombudsman jednal s nevládními organizacemi, tématem byla transparentnost i nekalé obchodní praktiky (12.05.2026)

Tweet



