Asociace: Změna obchodní politiky Lesům ČR růst zisku nepřinesla
10.01.2006 | ČTK
Výběrová řízení podle nového modelu a s tím související změna obchodní politiky státnímu podniku Lesy České republiky (LČR) zvýšení zisku loni nepřinesla. Tvrdí to Česká asociace podnikatelů v lesním hospodářství (ČAPLH). "Pokud Lesy ČR uvádějí, že za růstem zisku je změna obchodní politiky, je to zavádějící," řekl dnes ČTK ředitel asociace Jiří Kořínek. Vyjádření LČR ČTK zjišťuje. Lesy ČR v pondělí oznámily, že podle předběžných výsledků loni zvedly hrubý hrubý zisk o 120 procent na 1,12 miliardy korun. Podle asociace nový model obchodování na části lesů začal ale fungovat až od začátku července. "V pololetí přitom zisk LČR činil 1,04 miliardy korun. Ve druhém pololetí tak firma prakticky vykázala nulu," řekl Kořínek.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii
- Další Emil? Rakušané spekulují o losovi u Vídně, ten pravý je ale na Šumavě (13.12.2025)
- Ministr Výborný na poslední Radě ministrů v roce 2025: Podpora inovací je pro budoucnost zemědělství zásadní (12.12.2025)
- ČOI ve třetím čtvrtletí odhalila 292 případů prodeje alkoholu nezletilým (12.12.2025)
- Týden v zemědělství podle Petra Havla – č. 50 (12.12.2025)
- Na březích dvou jihomoravských potoků jsou stovky nově vysazených stromů a keřů, přibyla i stanoviště pro obojživelníky (12.12.2025)
- Michelin rozdal v Česku ocenění. Vůbec poprvé udělil také dvě hvězdy (12.12.2025)
- Testovali jsme v laboratoři croissanty z Česka a Německa. Výsledky Čechy překvapí (12.12.2025)
- Albert i před letošními Vánoci podporuje zaměstnance v prodejnách příspěvkem a dalšími benefity (12.12.2025)
- MŽP poskytne 300 milionů korun na instalace fotovoltaik na zemědělské půdě (12.12.2025)
- Věčné chemikálie ve vodě škodí dětskému zdraví i peněženkám (12.12.2025)

Tweet



