Jižní Korea začne opět dovážet americké hovězí
13.01.2006 | ČTK
Jižní Korea se dnes dohodla se Spojenými státy, že po dvou letech zákazu částečně obnoví dovoz amerického hovězího, pozastavený kvůli tzv. nemoci šílených krav. Sdělila to dnes jihokorejská vláda. Soul uzavřel dveře americkému hovězímu v prosinci 2003 poté, co se v USA vyskytl první případ BSE, schopné vyvolat u lidí smrtelnou Creutzfeldt-Jakobovu chorobu. V té době byla Korea třetím největším zahraničním trhem amerického hovězího po Japonsku a Mexiku. Japonsko obnovilo dovoz hovězího z USA minulý měsíc.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii
- Ministerstvo přidá na rozvoj venkova 630 milionů korun, celkem je k dispozici přes pět miliard (09.07.2026)
- Hodnocení kondice masných plemen skotu (09.07.2026)
- Mladí farmáři objevili díru na trhu. Češi chtějí ekologicky farmařit, skoupili předplatné na bedýnky (09.07.2026)
- Ovocnářství v krizi: Kvůli jarním mrazům klesne letošní sklizeň o 44 procent (09.07.2026)
- Třetí nápoj z nealkoholického piva: místo exotického ovoce Svijany tentokrát zvolily domácí angrešt a rybíz (09.07.2026)
- Lesy Mendelovy univerzity vykazují mimořádně časný a silný stres suchem (09.07.2026)
- Léto je podle meteorologických modelů teplejší než obvykle. Červenec i srpen mohou přinést další vlny veder (09.07.2026)
- Zemědělský fond: Evropská unie proplatila květnové dotace firmám z Agrofertu (09.07.2026)
- Češi a léto: Jaké aktivity vedou, jaké chutě zmrzlin milují, kolik utrácejí (09.07.2026)
- Na Znojemsku hasiči bojovali se dvěma požáry polí, jeden zraněný (09.07.2026)

Tweet



