Extrakt ze semen jasanu pro redukční dietu
17.12.2007 | ÚZPI
Společnost Naturex uvedla na trh extrakt ze semen jasanu ztepilého považovaný za prostředek s pozitivním účinkem na hubnutí.
Francouzská společnost Naturex uvedla na trh extrakt ze semen jasanu ztepilého (Fraxinus excelsior), který je považován za prostředek s pozitivním účinkem na hubnutí. Extrakt se bude pod označením prodávat v USA, Evropě a Asii jako podpůrný, přírodní prostředek ke snižování hmotnosti a bude k dispozici v práškové formě. Fraxinus excelsior je strom z čeledi olivovníkovitých, známý rovněž jako"common ash" nebo "European ash".
Roste v mírných oblastech Asie a Evropy a v jihovýchodní oblasti Maroka, kde má společnost Naturex závod na výrobu extraktu FraxiPure, který je největším extrakčním provozem v severní Africe. Semena Fraxinus excelsior obsahují kumariny, sekoiridoidy a fenylethanoidy.
Společnost Naturex má patentován postup extrakce a purifikace sekoiridoidových sloučenin, které byly identifikovány pomocí nukleární magnetické rezonance (NMR) a hmotové spektroskopie (MS). Prostředek FraxiPure má vědecky doložené schopnosti přispívat regulaci tělesné hmotnosti. Více informací na adreseFraxiPure
http://www.nutraingredients.com/news/ng.asp?n=81660-naturex-fraxipure-fraxinus-excelsior
Další články v kategorii
- Týden v zemědělství podle Petra Havla – č. 50 (12.12.2025)
- Na březích dvou jihomoravských potoků jsou stovky nově vysazených stromů a keřů, přibyla i stanoviště pro obojživelníky (12.12.2025)
- Michelin rozdal v Česku ocenění. Vůbec poprvé udělil také dvě hvězdy (12.12.2025)
- Testovali jsme v laboratoři croissanty z Česka a Německa. Výsledky Čechy překvapí (12.12.2025)
- Albert i před letošními Vánoci podporuje zaměstnance v prodejnách příspěvkem a dalšími benefity (12.12.2025)
- MŽP poskytne 300 milionů korun na instalace fotovoltaik na zemědělské půdě (12.12.2025)
- Věčné chemikálie ve vodě škodí dětskému zdraví i peněženkám (12.12.2025)
- Tradice, know-how i suroviny. Filipíny se otevírají českým pivovarníkům (12.12.2025)
- Ruský lesnický průmysl očekává v roce 2026 prudký pokles produkce kvůli sankcím a vysokým nákladům (12.12.2025)
- Novým děkanem Lesnické a dřevařské fakulty MENDELU byl zvolen Vladimír Gryc (12.12.2025)

Tweet



