Ministr Pavel Drobil zahájil prodej vánočních stromků s prestižním certifikátem
07.12.2010 | Ministerstvo životního prostředí
Ministerstvo životního prostředí a Správa Krkonošského národního parku nabízejí dnes a zítra ke koupi vánoční stromky, které pocházejí z krkonošských lesů.
Za svůj přístup k péči o lesy si Správa KRNAP vysloužila nejprestižnější lesnický certifikát Forest Stewardship Council (FSC). Tím jsou označeny i vánoční stromky, které je možné zakoupit přímo před budovou MŽP v pražských Vršovicích (Vršovická 65). O stromky je velký zájem – už během první hodiny si jich zájemci odnesli domů 50.
Jedním z prvních zákazníků se stal i ministr životního prostředí Pavel Drobil, který si pro vánoční stromeček přišel dopoledne. „Mám jistotu, že nákupem nepřispívám k poškozování lesa, zároveň tak přispívám i ke zlepšení stavu lesů, protože získané peníze za prodej se příští rok do lesů v Krkonoších vrátí, například v podobě vysazení buků, jedlí, nebo javorů, kterých se v horách nedostává,“ uvedl ministr Drobil.
Stromky stojí 300 Kč do výšky 150 cm, u vyšších zájemci zaplatí 400 Kč. Prodejní ceny vánočních stromků s certifikátem FSC jsou režijní, tedy zahrnují náklady na prořezávku a na dopravu z Krkonoš před budovu ministerstva. Prodávat se budou dnes do 17 hodin, zítra od 9 hodin do vyprodání zásob.
Certifikát FSC Správa KRNAP získala v červenci 2009. Jde o prestižní certifikát kvality práce lesníků Krkonošského národního parku a při jeho získání byly dodržovány pravidla zachování a rozvoje biologické různorodosti v lesích. Jedním z principů šetrného hospodaření v lesích jsou i tzv. výchovné zásahy, které po prořezání zaručí zesílení stabilitu mladého lesa.
Bližší informace o certifikátu FSC najdete na adrese http://www.czechfsc.cz
Zde si můžete prohlédnout fotogalerii ze zahájení prodeje stromků za účasti ministra životního prostředí Pavla Drobila.
Další články v kategorii Ekologie
- Česká inspekce životního prostředí má nového ředitele, stal se jím Pavel Straka (25.06.2026)
- Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně slaví 30 let: Pilíř české energetiky a vyhledávaný technický unikát je ve výborné kondici (25.06.2026)
- Ochránci přírody chtějí zakázat vstup na vrch Stohánek v Ralsku, turisté ho ničí (24.06.2026)
- Prodeje fairtradové kávy v ČR loni klesly o čtvrtinu, méně se prodalo i kakaa (24.06.2026)
- Island po dvouleté pauze navzdory protestům obnovil lov velryb (23.06.2026)
- Ministerstvo životního prostředí vydalo všechna jednotná enviromentální stanoviska pro stavbu Vodního díla Nové Heřminovy (23.06.2026)
- Benátská populace plameňáků nachází útočiště v zotavujících se mokřadech (22.06.2026)
- Kjódó: Japonští vědci přeměnili vyhozené nudle udon na rozložitelný biopapír (22.06.2026)
- Lidé v Sušici vyhlásili boj invazní netýkavce, budou ji vytrhávat u Otavy (19.06.2026)
- Letošní Den boje proti suchu a rozšiřování pouští připomíná význam pastvin i potřebu zadržovat vodu v krajině (19.06.2026)

Tweet



