Výzkumné centrum ve Vodňanech
28.07.2010 | vetweb.cz
Centrum akvakultury a biodiverzity hydrocenóz
Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích buduje ve Vodňanech výzkumné centrum za 370 milionů korun, se specializací na rybářství a vodní kulturu. 270 milionů korun dostane univerzita z fondů Evropské unie. Projektové práce na areálu začnou letos v srpnu a v r. 2013 by Jihočeská univerzita mohla středisko, nazvané výzkumné centrum akvakultury a biodiverzity hydrocenóz, otevřít.
Jednou z hlavních priorit bude technologie produkce kaviáru, při níž lidé nemusejí zabíjet jesetery, kvalita rybího masa, vody aj.
Vodňanská pobočka Jihočeské univerzity má s chovem ryb dlouholeté zkušenosti a proslavila se i v zahraničí. Letos v květnu byli vědci požádáni Metropolitní univerzitou v Mexiku o zaslání plůdků dvou plemen kapra.
Další články v kategorii Ekologie
- Park České Švýcarsko plánuje nové projekty, chce nové návštěvnické centrum (19.12.2025)
- ČSÚ: Produkce odpadů v ČR vloni vzrostla o šest pct na 3697 kg na obyvatele (19.12.2025)
- MENDELU v čele mezinárodního projektu zaměřeného na ochranu a zachování jasanu úzkolistého (19.12.2025)
- Evropský parlament schválil odklad nařízení o odlesňování o další rok (18.12.2025)
- Lední medvědi se geneticky adaptují na změny klimatu (18.12.2025)
- Česko rozšiřuje plochy ekologického zemědělství. Bio obiloviny a tradiční odrůdy nabývají na oblibě (18.12.2025)
- Analytik: Zmírnění zákazu prodeje aut se spalovacím motorem je kosmetická úprava (18.12.2025)
- Téměř třetina lidí vylévá olej do odpadu, riskují ucpané potrubí (17.12.2025)
- Červi i „pavouci“. Vědci popsali hlubiny moře, do nichž chtějí proniknout těžaři (17.12.2025)
- Soud ve Švédsku pozastavil odstřel vlků plánovaný pro rok 2026 (16.12.2025)

Tweet



