COPA a COGECA mají zájem o spolupráci

Na trvalém posilování existujících vztahů mezi nevládními lobbistickými organizacemi zemědělců v Evropské unii COPA a COGECA a obdobnými organizacemi z kandidátských zemí se shodli zástupci obou stran v průběhu dvoudenního společného setkání v Čejkovicích. Informoval o tom dnes sekretariát Agrární komory ČR (AK).

Shoda podle sdělení AK panuje i na "postupné integraci organizací z ČR a Slovenska do pracovních skupin COPA a COGECA". Obě tyto organizace evropských zemědělců mají přitom zásadní vliv na tvorbu legislativy a společné zemědělské politiky EU. COPA i COGECA má přitom podle AK zájem podporovat "aktivní a silné družstevní organizace v rozšířené EU".

Jednání proběhlo ve dnech 30. až 31. ledna jako součást "Business Suport programu", který je financován Evropskou komisí a probíhá ve všech kandidátských zemí střední a východní Evropy. Za evropskou stranu se jej zúčastnil prezident COPA Gerd Sonnleitner, zástupce tajemníka sdružení COPA/COGECA Herbert Kellner a expert EU pro projekty PHARE Paul Gouvea.

Ačkoli postoj COPA a COGECA k diskriminaci zemědělců z kandidátských zemí formou nižších přímých plateb součástí informace AK není, podle zdrojů Agrisu většina představitelů COPA a COGECA tuto diskriminaci neoficiálně odsuzuje.

Tisk

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info