Špičková kvalita respektuje české jazýčky

Nová správní budova české dceřiné společnosti švýcarského koncernu Hügli byla minulý týden otevřena v Zásmukách na Kolínsku. Bude sloužit i moderní laboratoři kontrolující dodržování vysoké kvality produktů zásmuckého výrobce dehydratovaných směsí, stejně jako pracovišti zabezpečujícímu vývoj nových výrobků. Budova se rovněž stane zázemím pro čtyřicetičlenný tým obchodníků, kteří produkci společnosti Hügli Food s. r. o. prodávají systémem přímého kontaktu s konečným odběratelem po celé republice. Ještě letos v areálu firmy, v lokalitě určené územním plánem obce pro průmyslovou zónu, přibude skladový areál a výrobní hala pro sypké směsi. Pak tam bude následovat výstavba dalších skladových a výrobních prostor.

Zásmucká firma navazuje na výrobu společnosti Bonita, do níž v roce 2000 vstoupil koncern Hügli. K původnímu sortimentu instantních nápojů v prášku, sirupů, koncentrátů, čokoládových krémů a polev tak přibyl rozsáhlý sortiment dalších výrobků, určený zejména pro food service a privátní značky. Viceprezident koncernu Jean Villot při slavnostním otevření budovy zdůraznil, že mateřská společnost věří v úspěch kombinace švýcarského know-how a schopností českého managementu i pracovníků ve výrobě. Proto je zásmucká firma s nynějšími 130 zaměstnanci určena jako základna k proniknutí značky Hügli na trhy ve střední a východní Evropě, přičemž už nyní se zdejší produkce, hlavně čokoládové krémy, polévky a instantní jídla, úspěšně uplatňuje na Slovensku a v Polsku a v krátké době by se měla uchytit také v Maďarsku. Odrazem důvěry koncernu je i fakt, že většina produkce ze Zásmuk je vyvíjena nezávisle na původním sortimentu koncernu s přihlédnutím k tradiční české kuchyni, ať už jde o bujóny, smetanové omáčky, nebo česnekové polévky, bramborové těsto apod.

Podle generálního ředitele Hügli Food s. r. o. Miroslava Mudry už dnes firma ovládá zhruba deset procent českého trhu v oblasti food servisu. Dodávky dehydratovaných polotovarů pro restaurace, školní a závodní jídelny apod., jak Mudra dále připomněl, budou pro firmu základem její činnosti i do budoucna. Nyní divize Food Service dosahuje přibližně 40 procent obratu společnosti. Divize průmyslu se soustřeďuje zejména na výrobu čokoládových a tukových náplní - polotovarů pro pekaře a cukráře. Hlavně čokoládové náplně pro průmyslové zpracování nyní díky své vysoké kvalitě patří mezi nejprodávanější v Česku i na Slovensku. Divize privátních značek prosazující se stále dravěji v exportu vidí svoji perspektivu především ve výrobě pro velké mezinárodní obchodní řetězce pod jejich značkou. Zákazníky zásmucké firmy tak již nyní jsou například Plus Discount, Tesco, Ahold, Delvita a v Německu například společnost Aldi.

Starosta Zásmuk Jiří Pechar vidí v Hügli Food s. r. o., dobrého partnera obce a oceňuje, že firma přináší obci desítky pracovních příležitostí, a to i pro občany, kteří by se se svou kvalifikací jen těžko uplatňovali jinde.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info