Ode dneška zkrátila SVS provozní dobu na hranicích
01.08.2002 | Agris
Na hranicích, kde jsou pohraniční veterinární stanice, tedy kde se odbavuje obchodní veterinární zboží, se ode dneška zkracuje v některých případech provozní doba. Upozornil na to dnes tiskový mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Josef Duben s odkazem na již dříve avizované informace SVS na uvedené změny.
Důvodem je podle mluvčího sladění pracovní doby s prací veterinářů na druhé straně hranice a zejména úspora pracovních míst. "SVS dosud delší provoz zajišťovala, dokud byly finanční prostředky. V poslední době veterinárnímu dozoru úkolů stále přibývá, ale pracovníků nikoli. Ministerstvo zemědělství přidělilo SVS dvacet pracovních míst, o dalších se bude jednat," konstatoval Duben.
Podle jeho slov bude s určitými výjimkami na pohraničních veterinárních stanicích provozní doba přes den, zejména v normální pracovní době. Výjimkami budou železniční přechody, kde je potřeba zachovat nepřetržitý a takové silniční přechody, které jsou nejvíce vytíženy.
"Opětné prodloužení provozní doby na hranicích by bylo možné jedině tehdy, kdyby SVS obdržela jednak peníze a jednak by byl navýšen počet pracovníků," uvedl Duben.
Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: svs.aquasoft.cz.
Další články v kategorii
- Ceny potravin v roce 2026: Levné máslo a brambory, zdraží káva či kakao (26.12.2025)
- Pivovar Strakonice prodal meziročně více piva, letos investoval i do automatizace chlazení (25.12.2025)
- ČSÚ: Živý kapr letos stojí 126,23 koruny za kilogram, mírně víc než loni (24.12.2025)
- Udělejme z krmení zvěře vánoční zvyk, který opravdu pomůže (23.12.2025)
- Vláda souhlasí se záměrem obnovit daňové zvýhodnění vína, zákon připraví vlastní (23.12.2025)
- Čína zavádí vysoká cla na mléčné výrobky z EU, podle Bruselu neoprávněně (23.12.2025)
- Proč jedle neopadá a smrk je historicky králem českých Vánoc? (23.12.2025)
- Mýty italské kuchyně. Historik bourá legendy o ikonických pokrmech, čelí výhrůžkám (23.12.2025)
- Pavel Vacek: Kapr je jednička, sváteční polévky střídáme (23.12.2025)
- Potravinářská inspekce zjistila v tržní síti masné konzervy z dovozu falšované sníženým obsahem masa a s nedeklarovaným alergenem (23.12.2025)

Tweet



