Souhrn událostí uplynulých dní - 10.1. - 12.1.2003

Ceny zemědělských produktů zatím pokračují v trendu loňského roku

Žádný významnější posun nenastal na počátku letošního roku u cen sledovaných zemědělských komodit. Z pravidelného šetření Českého statistického úřadu vyplývá, že proti 51. týdnu předchozího roku dále mírně klesly nákupní ceny jatečných prasat, mírně naopak dále zdražila kuřata či některé druhy hovězího.

Ceny většiny potravin kolísají, větší výkyvy u ovoce a zeleniny

Poměrně značný pohyb cen sledovaných potravin zjistil na počátku letošního roku při svém pravidelném šetření Český statistický úřad. Z výsledků, které dnes zveřejnil, ale vyplývá, že ceny proti předchozímu sledování v 51. týdnu minulého roku kolísaly především u ovoce a zeleniny, což je sezónní záležitost.

MZe chce obnovit některé normy pro potravinářské výrobky

Ministerstvo zemědělství chce podle ministra Jaroslava Palase stanovit určité zásady, jak mají vypadat potravinářské výrobky. Hodlá tak řešit situaci, kdy se producenti potravin často snaží dostat do ceny požadované obchodními řetězci na úkor kvality.

Úplné texty zpráv a další události uplynulých dní naleznete v rubrice Zpravodajství - 7 dní.

Tisk

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info