Evropská komise vydává manuál k usnadnění obchodování potravinami s třetími zeměmi
04.07.2003 | ÚZPI
Praktický návod pro import živých zvířat a výrobků živočišného původu do EU.
Evropská komise, Food and Veterinary Office (FVO), vydala čtyřicetistránkový manuál (z 11. června 2003), který má napomoci bezpečnému obchodování potravinami s třetími zeměmi. Návody v manuálu vycházejí z existujících legislativních požadavků a specifických potřeb, které určili inspektoři FVO při svých kontaktech s partnery ve třetích zemích. Cílem manuálu je objasnit komplexní legislativu EU, tzn. Vysvětlit některé kroky, které musí třetí země učinit, aby se usnadnil přístup jejich výrobků na trh EU.
Dokument FVO byl vydán pod názvem “Všeobecný návod určený autoritám třetích zemí, jak postupovat při importu živých zvířat a výrobků živočišného původu do Evropské unie”.
Další články v kategorii
- ČT: V případu týrání zvířat v oboře Březka padlo obvinění (31.12.2025)
- Řecká vláda by mohla změnit přístup k zemědělským blokádám, naznačil ministr (31.12.2025)
- V opuštěné Cihelně Chmeliště objevili odborníci 11 vzácných druhů hub (31.12.2025)
- Dřevěné lžíce do bot od firmy z Vrbna odebírá Baťa i Puma. O zakázky nemá nouzi (31.12.2025)
- Tajemství jeskyně v Karibiku. Včely si stavěly hnízda v kostech mrtvých savců (31.12.2025)
- Novela lesního zákona od příštího roku prodlouží lhůtu pro obnovu lesů (31.12.2025)
- Polští zemědělci ve velkém blokovali silnice. Protestovali proti Zelené dohodě i levnému dovozu z Ukrajiny (31.12.2025)
- Držet psy dlouhodobě uvázané na řetězu bude v Česku od ledna zakázané (31.12.2025)
- Souhrn událostí uplynulého dne 30. 12. 2025 (31.12.2025)
- Bryndza od slovenského výrobce obsahovala listerie (30.12.2025)

Tweet



