Třetí test definitivně potvrdil devátý případ BSE v Česku
23.01.2004 | ČTK
Třetí test v Národní referenční laboratoři pro BSE v Jihlavě dnes definitivně potvrdil devátý případ tzv. nemoci šílených krav v Česku. Řekl tol ředitel Státního veterinárního ústavu Ladislav Zámek. BSE byla v tomto případě poprvé objevena u utraceného zvířete. Kráva pocházela ze zemědělského družstva v Trstěnicích na Svitavsku. To bude muset z preventivních důvodů utratit zhruba 200 kusů dobytka. Krajská veterinární správa v Pardubicích ještě počet kusů neupřesnila. Ve třech farmách družstvo chová celkem 500 krav. Podle ředitele Krajské veterinární správy v Pardubicích Josefa Boháče kráva byla utracena, protože měla metabolické potíže.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii
- Lidé ji fotí, ochranáři proklínají. Co je zač lupina, která dobývá Česko (17.06.2026)
- OSN: Téměř všechny děti jsou vystaveny nejméně jednomu klimatickému riziku (17.06.2026)
- Autonomní stroje mění zemědělství, rozpoznají plevel i plodiny, říká odborník (17.06.2026)
- Souhrn událostí uplynulého dne – 16.6. 2026 (17.06.2026)
- MŽP modernizuje pravidla pro přepravu odpadů: přinese digitalizaci, méně byrokracie a účinnější boj s nelegálními transporty (16.06.2026)
- Jak přiblížit zemědělství dětem? Klíč je v praxi a zážitku (16.06.2026)
- Studie: Řeky v ČR za posledních 140 let ztratily značnou část hmyzí rozmanitosti (16.06.2026)

Tweet



