Regály s rýží vzali lidé podle očekávání útokem

Ačkoli náhodní dotazovaní popírají, že by si dělali zásoby rýže před chystaným zdražením, zkušenost obchodníků je jiná. Lidé na Litoměřicku vzali regály útokem. Po informacích o chystaném zdražení rýže, které se včera objevily v televizi i v denním tisku, musí obchodníci horečně doplňovat zásoby. Po vstupu do Evropské unie by totiž ceny rýže v důsledku celního zatížení měly vzrůst až na dvojnásobek.

"Žádnou oficiální zprávu jsme zatím nedostali. Pouze nás na to upozornil dealer s tím, abychom se předzásobili," sdělila vedoucí jednoho ze supermarketů na Litoměřicku. Jak dodává, lidé na chystané zdražení okamžitě zareagovali: "Dneska máme úplně vyčištěné regály. Zrovna teď jsme je museli doplňovat."

Podle ní je možné, že rýži ve velkém zkupují i soukromníci, kteří si chtějí předzásobit své obchody.

Běžní občané totiž panikařit nemusí. Při průměrné roční spotřebě rýže na obyvatele, která činí 5kg, uspoří jen několik desítek korun.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info