Regulovaná povolání a činnosti v působnosti Ministerstva zemědělství
20.05.2004 | Potravinářská komora
Regulovaná povolání a činnosti jsou taková, pro jejichž výkon jsou v ČR právními předpisy stanoveny kvalifikační a jiné požadavky (např. bezúhonnost, zdravotní způsobilost). Bez splnění těchto požadavků nelze tato povolání vykonávat.
Po vstupu České republiky do EU je zpřístupněn náš pracovní trh pro občany ostatních členských zemí EU. Mnohé činnosti budou nově příchozí moci vykonávat bez omezení, pro výkon regulovaných povolání a činností musí požádat o uznání jejich odborné kvalifikace u příslušného uznávacího orgánu (příslušné ministerstvo nebo další, zákonem stanovené orgány), jak vyplývá ze zákona č. 18/2004 Sb., o uznávání kvalifikací.
Na stránkách Ministerstva zemědělství ČR je uveden:
- přehled regulovaných povolání v kompetenci Ministerstva zemědělství
- přehled regulovaných povolání v kompetenci Komory veterinárních lékařů
- informace o uznávání odborné kvalifikace.
Další články v kategorii
- Úprava seznamu mléčných výživ stahovaných kvůli obsahu cereulidu (13.06.2026)
- Sladké, slané i masové. Otestovali jsme lízátko IKEA a výsledek překvapil (12.06.2026)
- Co rozhoduje o kvalitě kompostu? Výzkumníci ukazují, jak z bioodpadu vytěžit maximum (12.06.2026)
- Konec prázdných žaludků i bariér v učení: Ministerstvo školství spustilo program podpory pro ZŠ (12.06.2026)
- Sněmovní jednání svolané opozicí k dotacím Agrofertu skončilo bez výsledku (12.06.2026)
- Kuřata z Česka obsahovala pesticid. Varování dali slovenští veterináři (12.06.2026)
- Vědci testují nový způsob ochrany rajčat před bakteriemi pomocí virů (12.06.2026)
- Lesy ČR loni zvedly zisk o 12 procent na 5,3 miliardy Kč, státu z něj odvedou 3,3 miliardy (12.06.2026)
- Havlíček: Tresty za týrání zvířat jsou mírné a koalice je navrhuje zvýšit (12.06.2026)
- Šetrná turistika v chráněných oblastech – společný cíl Agentury ochrany přírody a krajiny ČR a Klubu českých turistů (12.06.2026)

Tweet



