EU podepíše konvenci Rady Evropy o přepravě zvířat
21.06.2004 | ČTK
Evropská unie podepíše konvenci Rady Evropy o podmínkách pro mezinárodní přepravu zvířat. V Lucemburku se na tom dnes dohodli ministři zemědělství "pětadvacítky". Účelem konvence, která nahrazuje původní dohodu z roku 1963, je zlepšit podmínky pro přepravu zvířat při dlouhých mezinárodních přesunech. Konvence počítá mimo jiné s tím, že prasata a hovězí dobytek se budou porážet již v zemích původu. Podle českého ministra Jaroslava Palase však irské předsednictví EU tímto způsobem obešlo původní záměr upravit podmínky přepravy zvířat unijním legislativou.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii
- Ceny potravin v roce 2026: Levné máslo a brambory, zdraží káva či kakao (26.12.2025)
- Pivovar Strakonice prodal meziročně více piva, letos investoval i do automatizace chlazení (25.12.2025)
- ČSÚ: Živý kapr letos stojí 126,23 koruny za kilogram, mírně víc než loni (24.12.2025)
- Udělejme z krmení zvěře vánoční zvyk, který opravdu pomůže (23.12.2025)
- Vláda souhlasí se záměrem obnovit daňové zvýhodnění vína, zákon připraví vlastní (23.12.2025)
- Čína zavádí vysoká cla na mléčné výrobky z EU, podle Bruselu neoprávněně (23.12.2025)
- Proč jedle neopadá a smrk je historicky králem českých Vánoc? (23.12.2025)
- Mýty italské kuchyně. Historik bourá legendy o ikonických pokrmech, čelí výhrůžkám (23.12.2025)
- Pavel Vacek: Kapr je jednička, sváteční polévky střídáme (23.12.2025)
- Potravinářská inspekce zjistila v tržní síti masné konzervy z dovozu falšované sníženým obsahem masa a s nedeklarovaným alergenem (23.12.2025)

Tweet



