V Česku je pět komoditních burz, dvě ale nevykazují činnost
04.01.2005 | ČTK
Obchodováním s komoditami se v České republice zabývá pět burz. Dvě z nich, a to Moravskočeská komoditní burza Brno a Moravskoslezská komoditní burza Ostrava, ale nevykazují činnost. Prognózu cen na období asi šesti týdnů nyní provádí pouze Plodinová burza Brno (PBB) s přesností 92 až 95 procent. Řekl to generální sekretář PBB Karel Zezula. Připomněl, že po vstupu země do Evropské unie může nyní na burze prostřednictvím svého zástupce nakupovat jakýkoli subjekt z EU. Právě PBB má podle Zezuly největší šanci oslovit obchodníky s komoditami nejen na západě Evropy, ale i v bývalém východním bloku.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii
- Mlékárně Hollandia loni vzrostl čistý obrat o 114 milionů na 1,28 miliardy korun (05.06.2026)
- MŽP podpoří efektivnější hospodaření se srážkovou vodou, zelené střechy i ochranu před sesuvy 300 miliony korun z OPŽP (05.06.2026)
- EU potvrdila fondu, že postupuje správně při obnovení nárokových dotací pro Agrofert (05.06.2026)
- O vinici v Hněvkovicích, jednu z mála na Vysočině, pečuje neurolog Stránský (05.06.2026)
- Samosběr jahod: Kde, kdy a za kolik si natrhat čerstvé jahody (05.06.2026)

Tweet



