Jihu Čech hrozí bouřky a přívalové deště
13.09.2005 | ČT 1
Na jihu Čech stále hrozí až do úterního rána intenzivní bouřky a přívalové srážky. Místy může podle dnešního upozornění meteorologů napršet během 12 hodin až 50 milimetrů srážek. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav, který nevyloučil ani vzedmutí horního toku Vltavy. Srážky přináší podle meteorologů studená fronta postupující především přes území Jihočeského kraje k jihovýchodu. Lokálně hrozí zaplavení místních komunikací a sklepů. V oblasti horních toků povodí Vltavy, Otavy a Lužnice očekávají meteorologové místy první povodňové stupně, ojediněle i druhé. Upozornění platí pro Jihočeský kraj od dnešních 20:00 do úterních 06:00.
Počasí trápí jih Čech od nedělní noci. Ráno silný déšť zaplavil několik sklepů na Táborsku a na Jindřichohradecku, kde navíc řidičům komplikovala život hustá mlha. Vpodvečer přívalové deště zasáhly Třeboň na Jindřichohradecku. Voda zatopila více než desítku sklepů a některé silnice, silný vítr lámal větve. Někteří řidiči kvůli tmě skončili se svými auty v příkopech. Hasiči vyjížděli především k čerpání vody, odstraňovali spadané větve a pomáhali vyprošťovat havarovaná vozidla.
Další články v kategorii
- Pokles cen zemědělských výrobců snižuje ziskovost zemědělců i možnosti investic (17.06.2026)
- Lidé ji fotí, ochranáři proklínají. Co je zač lupina, která dobývá Česko (17.06.2026)
- OSN: Téměř všechny děti jsou vystaveny nejméně jednomu klimatickému riziku (17.06.2026)
- Autonomní stroje mění zemědělství, rozpoznají plevel i plodiny, říká odborník (17.06.2026)
- Souhrn událostí uplynulého dne – 16.6. 2026 (17.06.2026)
- MŽP modernizuje pravidla pro přepravu odpadů: přinese digitalizaci, méně byrokracie a účinnější boj s nelegálními transporty (16.06.2026)
- Jak přiblížit zemědělství dětem? Klíč je v praxi a zážitku (16.06.2026)
- Studie: Řeky v ČR za posledních 140 let ztratily značnou část hmyzí rozmanitosti (16.06.2026)

Tweet



