Hnutí Duha přivezlo Ambrozkovi popelnice

Členové Hnutí Duha přivezli před ministerstvo životního prostředí vánoční popelnice. Chtějí, aby úřad vydal jednoznačné stanovisko zakazující dovoz komunálního odpadu ze zahraničí.

"Nejde o to, že by se k nám komunální odpad dovážel. Ministerstvo ale skáče mezi různými možnostmi výkladu zákona. Některé společnosti by mohly získat dojem, že by ho mohly dovážet," vysvětlil Vojtěch Kotecký z Hnutí Duha.

Jeho členové před budovu ministerstva postavili pět popelnic převázaných stuhou.

Na předem ohlášenou akci zareagoval úřad v čele s Liborem Ambrozkem ještě před jejím zahájením. Přibližně hodinu před příjezdem členů Hnutí Duha vydal tiskovou zprávu, kde dovoz komunálního odpadu ze zahraničí vylučuje. "Dovoz odpadů ze zahraničí za účelem odstranění je do České republiky zakázán," stojí ve zprávě ministerstva.

"Ministerstvo životního prostředí posuzovalo v posledních letech šest žádostí o dovoz komunálního odpadu ze zahraničí. Čtyři zamítlo a dvě se ještě posuzují," uvedla mluvčí ministerstva Kateřina Šůlová.

"O právní rozbor od ministerstva usilujeme už dlouhou dobu. Mám pocit, že si ho ministerstvo nechalo udělat až poté, co jsme zveřejnili informace o naší akci," řekl Pavel Přibyl z Hnutí Duha.

Tiskovou zprávu ale ekologové uvítali. "Jen by se nemělo zůstat pouze u této formy vyjádření. Ministerstvo by ho mělo vydat jako oficiální úřední stanovisko," řekl Kotecký.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info