Vydrží růst kukuřice?

Cena kukuřice obchodované na burze Chicago Board of Trade stoupla v uplynulém týdnu o 3 procenta a rostla v každém z pěti posledních obchodních dnů. Březnová kukuřice zavřela minulý pátek na ceně 214 centů za bušel. Podobně se dařilo i sójovým bobům a pšenici.Sója za uplynulý týden stoupla o 3,7 procenta a pšenice o 4,5 procenta. Všechny tři komodity po několika měsících poklesu od konce listopadu posilují.

Cenu kukuřice podporují spekulace o růstu poptávky ze strany výkrmen dobytka. Podle údajů ministerstva zemědělství Spojených států z 23. prosince výkrmny dobytka nakoupily za minulý měsíc 2,05 miliónů zvířat k výkrmu před porážkou, což je meziroční růst o 17 procent. Navíc v zimních měsících dobytek zpravidla spotřebuje více krmiva na výdej energie za účelem udržení tepla.

Podle průzkumu agentury Bloomberg mezi 18 obchodníky obchodníci očekávají pro nadcházející týden další růst kukuřice i sóji. Průzkumy Bloombergu byly co do odhadu směru vývoje ceny správné v 55 procentech případů. Bloomberg vytváří tento průzkum již 83 týdnů.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info