Evropské peníze vylepší protivínské pivo
03.05.2006 | Mladá fronta Dnes
Peníze z Bruselu neproudí jen do cestovního ruchu a na projekty související například s nezaměstnaností. Tři miliony korun na modernizaci výroby získal od Evropské unie a státu například protivínský Městský pivovar Platan. "Pivovar nyní usiluje o další příspěvek z unie na rozvoj a vzdělávání svých pracovníků," informovala Petra Vicková z Agentury Komunik.
Dotaci pivovar použije na nákup nové centrální sanitační stanice a filtrace za celkem 11 milionů korun. "Účelem nové technologie je především snížení energetické náročnosti výroby a další zvýšení kvality piva," uvedl výrobní ředitel pivovaru Jaroslav Kovaříček.
Pivovar dotaci získal z Operačního programu Průmysl a podnikání. Celkem ve druhém kole tohoto programu uspělo 100 firem. Žádost o evropské peníze podalo 243 společností.
Městský pivovar Platan byl do roku 2002 součástí a.s. Jihočeské pivovary České Budějovice. Poté ho získalo město Protivín a od listopadu 2002 je v majetku šesti fyzických osob. Aktuální čísla o výstavu a hospodaření nejsou k dispozici.
Další články v kategorii
- Souhrn událostí uplynulého dne 12.1.2026 (13.01.2026)
- V Brně se narodila jehněčí paterčata (12.01.2026)
- Saně tažené koňmi i traktory. Horní Lomná ožila tradiční akcí s názvem kulig (12.01.2026)
- Krok po kroku: experti prošli téměř 24 000 km našich vodních toků a popsali, co viděli (12.01.2026)
- Likérka Fruko-Schulz loni snížila export o 90 procent, ale vyrobila víc (12.01.2026)
- Šebestyán: Zájmem všech by mělo být, aby na trhu bylo co nejvíc českých potravin (12.01.2026)

Tweet



