Jihomoravští prodejci: Dřevo letos bude dražší a v horší kvalitě
12.09.2006 | ČTK
Na jihu Moravy začíná podle obchodníků boj o dřevo. Po poslední tuhé zimě nemají domácnosti zásoby a firmy, které dřevo prodávají, varují kvůli kůrovci před jeho nedostatkem. Už za pár týdnů by mohly ceny vzrůst o několik desítek korun, lidé se proto začínají předzásobovat a nakupují ještě za nižší ceny, zjistila ČTK. Největší zájem o dřevo bude prý koncem září, to už ale nebude tak kvalitní. Letošní sezona bude podstatně horší než dvě předchozí, odhaduje Kristýna Giňová z firmy Krabospol. "Byla dlouhá zima a lidem došly i poslední zásoby, to by ale nebylo nic nezvládnutelného, kdyby zároveň s tím nenapadl české lesy kůrovec," uvedla.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii
- Řecká vláda by mohla změnit přístup k zemědělským blokádám, naznačil ministr (31.12.2025)
- V opuštěné Cihelně Chmeliště objevili odborníci 11 vzácných druhů hub (31.12.2025)
- Dřevěné lžíce do bot od firmy z Vrbna odebírá Baťa i Puma. O zakázky nemá nouzi (31.12.2025)
- Tajemství jeskyně v Karibiku. Včely si stavěly hnízda v kostech mrtvých savců (31.12.2025)
- Novela lesního zákona od příštího roku prodlouží lhůtu pro obnovu lesů (31.12.2025)
- Polští zemědělci ve velkém blokovali silnice. Protestovali proti Zelené dohodě i levnému dovozu z Ukrajiny (31.12.2025)
- Držet psy dlouhodobě uvázané na řetězu bude v Česku od ledna zakázané (31.12.2025)
- Souhrn událostí uplynulého dne 30. 12. 2025 (31.12.2025)
- Bryndza od slovenského výrobce obsahovala listerie (30.12.2025)
- Nastává rok chráněných krajinných oblastí. Pod záštitou UNESCO bude celý rok 2026 připomínat jejich význam (30.12.2025)

Tweet



