Už došlo na kufry
10.08.2007 | SVS ČR
Velká Británie přijala v souvislosti s výskytem slintavky a kulhavky na svém území odpovídající opatření, která následně potvrdila Evropská komise (Rozhodnutím Komise 2007/552/ES). Mezi tato opatření patří i to, že na britských letištích kontrolují celní orgány, aby cestující ani pro vlastní spotřebu nevyváželi žádné potraviny živočišného původu.
Pro ostatní členské země EU tato zpráva znamená, že přestože britské orgány cestující při odbavení kontrolují, mohou namátkově cestující při příletu v případě podezření kontrolovat. Proto také byly naše celní orgány a policie o této skutečnosti informovány.
Vzhledem k tomu, že Velká Británie není v Schengenském prostoru, přilétají cestující na stejný terminál v Praze Ruzyni, jako cestující z nečlenských zemí. Zde jsou instalovány kontejnery na zakázané potraviny živočišného původu, které se do EU dovážet nesmějí, sem se tedy mohou zmíněné potraviny živočišného původu odkládat.
Státní veterinární správa ČR považuje za vhodné též upozornit cestující z Velké Británie, že budou na letištích britskými orgány kontrolováni, zda nepřepravují žádné potraviny živočišného původu.
Další články v kategorii
- Státní veterinární správa začala ode dneška kontrolovat prodeje živých kaprů (19.12.2025)
- Španělské úřady prověřují, zda africký mor prasat neunikl z tamní laboratoře (19.12.2025)
- Ve Stálkách na Znojemsku postaví zemědělci šest nových hal pro chov brojlerů (19.12.2025)
- Dohoda EU s Mercosurem o obchodu se odkládá na leden, uvedla von der Leyenová (19.12.2025)
- Park České Švýcarsko plánuje nové projekty, chce nové návštěvnické centrum (19.12.2025)
- Německo a Španělsko vyzvaly lídry EU k podpoře dohody s Mercosurem (19.12.2025)
- Opakované demonstrace zemědělcům dobré jméno neudělají (19.12.2025)
- ČSÚ: Produkce odpadů v ČR vloni vzrostla o šest pct na 3697 kg na obyvatele (19.12.2025)
- V Bruselu protestují tisíce zemědělců proti zemědělské politice EU (19.12.2025)

Tweet



